Rozpoczynając zajęcia, w formie rozgrzewki, proponuję zaprosić dzieci do zabawy przy piosence This Is The Way We Go To School , podczas której naśladujemy czynności, które wykonujemy przed wyjściem do szkoły.

Wprowadzając kolejną piosenkę, możemy zaproponować dzieciom prosty układ ruchowy. Poniżej moja propozycja:

Refren:

Going back to school today – dzieci maszerują

Hip, hip- dzieci klaszczą, zaś na hasło hurray podskok

Zwrotka 1.

Go to see my friends again- klaszczemy naprzemiennie w dłonie kolegi i swoje

Zwrotka 2.

Lots of things to learn today-klaszczemy w swoje dłonie

Piosenka Quiet please, może nie jest bezpośrednio związana z przyborami szkolnymi ale świetnie sprawdzi się podczas wprowadzania bądź przypomnienia zasad właściwego zachowania na zajęciach. Możemy ją wykorzystać również w celu wyciszenia grupy.

Na koniec dwie piosenki poświęcone zasadom i regułom panującym w przedszkolu i szkole. W piosence z kanału Maple Leaf Learning utrwalamy jednocześnie nazwy niektórych przyborów szkolnych.

ZABAWY

Realizując temat, podczas którego wprowadzamy nazwy przyborów szkolnych, mamy wiele możliwości jeżeli chodzi o środki dydaktyczne, które możemy wykorzystać podczas zajęć.

Prezentując karty z obrazkami możemy posłużyć się rymowanką: Abra Cadabra, Hello, It’s English Time Ready Steady Go –nauczyciel pokazuje dzieciom pudełko, w którym “schowały się nowe słówka”. Wyciąga po kolei karty przedstawiające przybory szkolne i nazywa je, zaś dzieci powtarzają za nauczycielem.

Poza tradycyjnymi flashcards zachęcam wykorzystać przedmioty z otoczenia dzieci.

Zabawy na zasadzie MAGIC BOX

  1. Funkcję zaczarowanego worka może pełnić plecak szkolny. Dzieci kolejno losują przybory szkolne, starając się je rozpoznać po dotyku. Podczas utrwalania materiału, dzieci mogą podawać sobie plecak z ręki do ręki przy dźwiękach muzyki. Kiedy muzyka ucichnie, dziecko trzymające plecak losuje jeden przedmiot i mówi jego nazwę.

  2. Przygotowujemy pudełko pełne styropianowych kulek, z ukrytymi wewnątrz przyborami szkolnymi. Dzieci wkładają do pudełka ręce i starają się je odszukać. Po wyciągnięciu przedmiotu podają jego nazwę.

“Vocabulary Basketball”

Przygotowujemy kosz w którym znajdują się zgniecione kulki papieru z narysowanymi przyborami szkolnymi. Dzieci kolejno podchodzą i losują kulkę, rozwijają i głośno mówią co znajduje się na obrazku.

School supplies memory game

Myślę, że gra memory jest doskonale wszystkim znana. W tej wersji na kartach do gry znajdą się przybory szkolne.

Zabawa z balonem

Kolejna zabawa nie tylko urozmaici zajęcia, ale również wprawi dzieci w doskonały nastrój. Nauczyciel rozkłada w różnych miejscach w klasie przybory szkolne. Następnie prosi dwie chętne osoby i umieszcza balon między ich brzuchami lub głowami. Dzieci musza dotrzeć do danego przedmiotu, tak aby balon nie pękł.

SCHOOL SUPPLIES/przybory szkolne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *