Christmas Action Songs

W miesiącu grudniu zagadnienia związane z wizytą św. Mikołaja i świętami pojawią się niejednokrotnie podczas planowania zajęć. Poniżej przedstawiam kilka sprawdzonych i lubianych przez wszystkie dzieci piosenek. W serwisie Youtube znajdziemy wiele ciekawych propozycji, ja wybrałam dla was te, podczas których możemy śpiewać i tańczyć…czyli ulubione action songs 🙂

Jako pierwsza nasuwa mi się piosenka z S-A-N-T-A. Bardzo rytmiczna, szybko wpadająca w ucho. Podczas śpiewania dzieci mają możliwość wyklaskiwania rytmu. Możemy również przygotować plakietki z literami i wybrać dziecko, które kolejno będzie zakrywało “znikające” litery. Oczywiście śpiewając pokazujemy czapkę, brodę i ten błysk w oku Mikołaja  🙂

What do you want for Christmas – bawiąc się z dziećmi przy tej piosence stoimy wszyscy w kole. Podczas rytmicznego refrenu klaszczemy, w momencie kiedy padają nazwy poszczególnych zabawek kolejno je naśladujemy:

  • train- naśladujemy jazdę pociągiem
  • rocket- uderzamy rekami no uda, najpierw powoli, później coraz szybciej
  • robot- poruszamy się jak roboty
  • Teddy bear- naśladujemy misia zgodnie ze słowami piosenki
  • boll- podskakujemy
  • jo, jo- obracamy się dookoła
  • bike- kładziemy się na plecach i robimy rowerek
  • jumping rope- naśladujemy skoki na skakance

Kolejna propozycja to piosenka, podczas której utrwalamy również liczebniki.

10 little Elwves

Oczywiście nie może obejść się bez Reindeer Pokey w wykonaniu sympatycznych reniferków. Świąteczna odmiana znanej zabawy Hokej Pokey.

Peekaboo Christmas… idealna zabawa dla 3-4 latków. Wszystkie młodsze dzieci kochają zabawę w „a kuku”. Propozycja z kanału Super Simple Songs wywoła uśmiech na buzi niejednego przedszkolaka.

We Wish You A Merry Christmas, doskonale wszystkim znana piosenka, jednak w wersji kanału Super Simple Songs mamy jednocześnie możliwość wykonywania różnych czynności tj. klaskanie, tupanie czy skakanie.

Ring the bell, piosenka przy której wykorzystujemy janczary. Gramy na instrumentach nad głową, za plecami, pomiędzy kolanami, pod ręką, jednocześnie utrwalając liczebniki. Rytmy wystukujemy również szybko, wolno, cicho czy głośno. Jedna piosenka a tyle się dzieje.

Christmas tree song, doskonale wszystkim znana melodia, jednak tym razem przesiadamy się z autobusu i przenosimy do domu wykonując czynności o których mowa w piosence.

I’m A Dancing Christmas Tree …tańcząca choineczka, bardzo rytmiczna i prosta piosenka do wykorzystania w pracy z młodszymi dziećmi.

Na zakończenie Christmas Frez dance.

 

Christmas Action Songs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *