COLOURS/kolory

Kolejny temat, który z reguły wprowadzamy z początkiem roku szkolnego poświęcony jest kolorom. W tym miejscu chciałabym zaproponować Wam kilka zabaw i piosenek do wykorzystania podczas zajęć.

     1. Shape Monster

Zabawę tę możemy wykorzystać zarówno podczas wprowadzania kształtów jak i kolorów. Przygotowujemy „Potworka” wykorzystując kartonowe pudełko. Nasz Potworek musi mieć odpowiedniej wielkości otwór gębowy do którego będziemy wrzucać kolorowe kartoniki w odpowiednich kształtach.

  1. „What colour is missing”

Prosimy jedno dziecko o zamknięcie oczu, następnie chowamy kartę z odpowiednim kolorem. Zadanie dziecka polega na odgadnięciu którego koloru brakuje.

     3. Uderzanie młotkiem

Zabawa w której potrzebne będą flashcards z poznanymi kolorami oraz gumowy młotek. Nauczyciel wymienia kolor a dziecko uderza młotkiem w odpowiedni kartonik.

     4.Zabawa z kolorowymi kartonikami

Nauczyciel rozdaje kolorowe kartoniki następnie włącza muzykę. W tym czasie dzieci podają sobie wcześniej rozdane karteczki. Gdy ucichnie muzyka uczestnicy przestają podawać sobie kartoniki. Nauczyciel wypowiada dwa kolory. Osoby, które trzymają karteczki  z wypowiedzianymi kolorami muszą zamienić się miejscami.

      5.Kolorowe stopy

Wycinamy stopy w poznanych kolorach. Układamy je jedna za drugą, Dzieci skaczą po stopach wymieniając kolejno nazwy kolorów w języku angielskim.

  1. Colours (Gra w kolory)

Nauczyciel rzuca kolejno piłkę do każdego dziecka wymieniając poznane kolory. Na hasło black lub white, każdy kto złapie piłkę oddaje „fant”, jakąś własną rzecz np. pantofel. Przed zakończeniem zabawy należy ja „wykupić”, wykonując zadanie wymyślone przez uczestników zabawy.

  1. Kolorowe wstążeczki

Przygotowujemy pudełko pełne kolorowych wstążek. Dzieci kolejno losują wstążeczkę mówiąc w jakim jest kolorze.

     8.Touch something….

Prosimy dzieci o dotknięcie jakiegoś przedmiotu w określonym kolorze. Po wprowadzeniu nazw części ciała możemy prosić o dotknięcie przedmiotu w danym kolorze określoną częścią ciała. Śmiech dzieci gwarantowany.

COLOURS- Piosenki

Polecam piosenkę zaproponowaną przez Super Simple Songs I See Something Blue | Colors Song for Children. Podczas przerwy w muzyce, na hasło “Find something …” dzieci rozbiegają się po sali i szukają przedmiotu w określonym kolorze.

A także bardzo fajna zabawa przy piosence Color Song for Children by Kids Songs by The Learning Station.

Na zakończenie piosenka podczas której utrwalamy nazwy kolorów. Rozdajemy dzieciom kolorowe, papierowe rękawiczki; dziecko, które trzyma rękawiczkę w określonym kolorze, musi wykonać czynność o której mowa w piosence.

COLOURS/kolory

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *