FARM ANIMALS/zwierzęta z farmy

Temat bardzo lubiany przez wszystkie dzieci. Wprowadzając słówka możemy wykorzystać tradycyjnie flashcard lub plastikowe figurki, które znajdziemy w większości przedszkoli.

W serwisie youtube znajduje się wiele piosenek, dla dzieci w wieku przedszkolnym, które możemy wykorzystać podczas zajęć. Jedną z moich ulubionych jest piosenka The animals on the farm, podczas której dzieci naśladują odgłosy zwierząt. Piosenkę śpiewamy coraz szybciej, co okazuje się nie takie proste.

Old MacDonald had a farm, jeszcze jedna piosenka, podczas której dzieci naśladują odgłosy zwierząt.

Wprowadzając temat poświęcony zwierzętom zamieszkującym farmę polecam wykorzystać piosenkę B-I-N-G-O. Dzieci śpiewając piosenkę kolejno pomijają poszczególne litery imienia psa, jedynie je wyklaskując.

W kolejnej piosence utrwalamy nie tylko nazwy zwierząt, lecz również odgłosy jakie wydają.

Polecam również przygotować dla dzieci zagadki słuchowe, czyli oryginalne odgłosy zwierząt z wiejskiego podwórka. Dzieci wysłuchują nagrania i starają się odgadnąć jakie zwierzęta się pojawiły. Tutaj przykładowe nagranie.

Na zakończenie odpowiednik zabawy Rolnik sam w dolinie, czyli The Farmer in the Dell.

ZABAWY

1. Kalambury

Pokazujemy jednemu dziecku obrazek ze zwierzątkiem. Dziecko zachowuje się jak dane zwierzę lub wydaje charakterystyczny odgłos. Grupa musi zgadnąć jakim jest ono zwierzątkiem.

2.Król zwierząt.

Jedno dziecko jest Królem Zwierząt. Pozostałe otrzymują kartoniki z numerami i rysunkami zwierząt. Dzieci rozbiegają się po sali i chowają. Król wywołuje jakiś numer. Wywołane dziecko odzywa się głosem zwierzęcia, którego rysunek dostało. Król musi odgadnąć, co to za zwierzę. Jeżeli król odgadnie, następuje zamiana.

3. Simon says

Nauczyciel zwraca się do dzieci z przykładowym z poleceniem: Simon says…you are cats…a dzieci naśladują koty.

4. Zabawa w kotka i myszkę

Wszystkie dzieci siedzą w kole. Wybieramy jedno dziecko , które będzie kotem. Kot spaceruje po kole, pozostali mówią rymowankę lub śpiewają (popularna melodia, którą można wyszukać w Internecie). Kiedy dzieci skończą śpiewać kot wskazuje jedno dziecko, które musi go złapać (robi jedno okrążenie i siada na miejsce wskazanego dziecka).

Naughty kitty cat,

You are very fat,

You have butter on your whiskers,

Naughty kitty cat.

FARM ANIMALS/zwierzęta z farmy

Komentarz do “FARM ANIMALS/zwierzęta z farmy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *