TOYS/zabawki

Kilka zabaw językowych utrwalających nazwy zabawek.

1. Mystery box

Umieszczamy w kolorowym pudełku zabawki, których nazwy wprowadziliśmy na zajęciach. Dzieci kolejno wkładają ręce do pudełka i starają się po dotyku rozpoznać wylosowaną zabawkę. Możemy również śpiewać piosenkę Mystery box, przekazując sobie pudełko z rąk do rąk. Podczas przerwy w muzyce, dziecko przy którym zatrzymało się pudełko podaje nazwę wylosowanej zabawki.

2. Sticky fingers

W mniejszych grupach możemy wykorzystać bardzo fajną zabawę “Sticky fingers”, po polsku to popularna gra w “Krowę”  😀 Każde dziecko chwyta jeden palec nauczyciela, następnie każdy po kolei mówi “Let’s play with….”. Dzieci podają nazwy zabawek tak długo aż nauczyciel powie “YES”! Na ten sygnał dzieci uciekają a nauczyciel łapie jedną osobę.

3. Teddy Bear Rhyme

W grupie młodszych dzieci polecam wykorzystać rymowankę. Wypowiadamy tekst wierszyka jednocześnie wykonując masażyk na ręce dziecka. Wszystkie dzieci uwielbiają tę zabawę i zachęcam wracać do niej w ciągu całego roku.

Round and round the garden, like a Teddy Bear.
(wykonujemy koła na dłoni dziecka)

One step, two step
(wykonujemy “kroki” palcami na dłoni dziecka)

Tickle you under there!
(łaskoczemy dziecko)

4. Kalambury

Przygotowujemy karteczki z ilustracjami poznanych zabawek. Wrzucamy je do kolorowego pudełka. Dzieci podają sobie pudełko z ręki do ręki przy dźwiękach muzyki (jednocześnie możemy śpiewać wprowadzaną piosenkę). Kiedy muzyka ucichnie, dziecko przy którym zatrzymało się pudełko losuje karteczkę i stara się ruchem naśladować zabawkę narysowaną na kartce. Pozostali uczestnicy zabawy zgadują co to za zabawka.

5. Butelka

Rozkładamy w kole obrazki przedstawiające wprowadzone zabawki. Na środku koła kładziemy butelkę. Dzieci kolejno kręcą butelką i podają nazwę zabawki przy której zatrzymała się szyjka butelki.

6.Warm and cold
Odpowiednik polskiej zabawy „Ciepło-zimno”.

TOYS SONG/piosenki

7. Zabawa przy piosence „Toys song”

Śpiewamy piosenkę na hasło „point with me” wszyscy wskazują daną zabawkę. Przy okazji utrwalamy nazwy podstawowych kolorów.

  1. The Pinocchio

Piosenka, w której naśladujemy marionetki, laleczki na sznurku. Bardzo zabawna i lubiana przez wszystkie dzieci.

  1. My Teeddy Bear

Na zakończenie piosenka dla maluszków. Podczas śpiewania naśladujemy misia i pokazujemy poszczególne części ciała o których mowa w piosence.

TOYS/zabawki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *